Cila zemin yüzeyini kaplayarak dış etkenlere karşı korur ve yüzeyin kayganlığını azaltır. Ayrıca dekoratif açıdan da cilalı parlak zemin daha hoş bir etki yaratır. Mermer cilalamada kullanılan iki yöntem vardır. Biri Polimerize ya da Polimer cila diğeri ise Kristalize ciladır. Her iki yöntemde de cilalama yapılmadan önce yüzey iyice temizlenmeli herhangi bir kir ya da inşaat kalıntısı bulunmamalıdır.

Polimer Cila mermer traverten karo gibi yüzeylere bir bez veya paspas ile uygulanır. Uygulanacak zeminin yüzeyinde önceden yapılmış cila kalıntısı varsa cila sökücüler ile temizlenmelidir. 

Cilalanmış yüzeyin daha çok parlaması ve  cila kalıntılarının temizlenmesi için yüksek devirli cila makinesi altına beyaz keçe zemin parlatılır. Polimer cila kristalize mermer cilasından çok daha dayanıksızdır ve ucuzdur.  

Kristalize Mermer Cilası yöntemin daha çok bünyesinde kalsiyum karbonat içeren mermer traverten karo gibi yüzeylere uygulanır. Zeminle bütünleşir zeminin bir parçası haline gelir. Oldukça dayanıklıdır.

Öncelikle cilalanacak zemin zemin yıkama makinesinin altına siyah keçe takılarak güzelce yıkanıp kurutulur. Sonra cila makinesinin altına cila pedi takılır. 

Zemine 2-3 kat cila uygulanır. Daha fazla kat uygulaması da yapılabilir. Mermer cilalama işi bitince makine altındaki cila pedi çıkarılır ve yerine beyaz keçe takılarak zemin parlatılır. Kristalize mermer cilası zemine lokal olarak da uygulanabilir. Çok dayanımlı olması nedeni ile cilanın ilk maliyeti yüksek olur.

Fabrika Zemin Temizliği

Fabrika Zemin Temizliği

Fabrika temizlik hizmetlerinize uzman kadromuz ve teknolojik alt yapımızla 1. sınıf kalitede hizmet vermekteyiz.

İNCELE
Makina Teknik Temizliği

Makina Teknik Temizliği

YSF Temizlik ,Makina Teknik Temizliği, her alanda dikkat ettiğimiz, gerekli tedbirleri almadığımız zaman önemli sorunlara yol açan bir kavramdır.

İNCELE
Site, Blok ve Merdiven Temizliği

Site, Blok ve Merdiven Temizliği

Apartman ortak kullanım alanları ve merdiven temizlik ihtiyaçlarınız için Profesyonel çözümler üretmekteyiz..

İNCELE