Yönetici / 2018-06-27

Ev temizliğinde Bursa YSF temizlik şirketlerinden eleman çağırmanın maliyetli olduğunu düşünüyorsanız, bu düşünceden uzaklaşın! İstanbul’da yaşayan insanların çoğu iş hayatından  herkes meşgul.  Bursa YSF temizlik şirketinden profesyonel bir ekibin gelmesini sağlayarak her zaman evinizi temiz tutabileceğinizi düşünün ve haftada bir veya iki kez evinizi temizletin. Çok zenginler için bir lüks olmaktan çok, bu meşgul çalışan ailelere herkesten daha çok yardım edebilecek bir şey. Şaşırtıcı bir şekilde, muhtemelen beklediğiniz kadar pahalı değil. Ancak, bu Bursa temizlik şirketlerinden birini başlatmak için neredeyse hiç çaba sarf etmiyor, bu yüzden işe alım sürecinde dikkatli olmanız gerekiyor.

Temizlik şirketi servis merkezinden eleman çağırmadan önce, iş için yanlış profesyoneller işe alma hatası yapmayın. Kısa ve uzun vadede size mal olabilir. Profesyoneller olağanüstü bir bakım sağlar. Evinizde rahat hissedeceksiniz. Evinize geldikleri günleri dört gözle bekleyeceksiniz. Ancak, temizlik yapacak birini işe alırsanız, eksik olabilir. 2019’da Bursa'da gündelikçi profesyonellerini işe alırken nelere dikkat etmelisiniz? 

Tecrübe Önemlidir
Temizlik şirketlerinden gündelikçi eleman çağırmak yeni bir şey değil. İnsanlar, onlarca yıldır temizlik işini yürütmek için profesyonel ekipleri evlerine çağırmışlardır. Ancak,  birçok yeni temizlik şirketi var. Onlara güvenmeli misin? En önemlisi bir deneyim arayın. Hangi adımları atmaları gerektiğini söylemenize gerek kalmadan, işi derhal başlatacak birisinin olmasını takdir edeceksiniz. Tecrübe ayrıca onlara güvenebileceğiniz anlamına gelir. Ne de olsa, iyi bir iş çıkarmazlarsa iş dünyasında kalamazlardı. 

Arka Plan Çekler
Bu Bursa YSF temizlik şirketleri ile görüşürken, şirketin kendileri için çalışan herhangi biri için yaptığı arka plan taramasını sorun. Onlara evinize erişmelerini sağlayacaksınız. Harika bir iş yapabildiklerinden emin olmak istersiniz ama değerli eşyalarınız ve aileniz için de güvenebilirsiniz. En iyi şirketlerden bazıları işe aldıklarını taramak için olağanüstü bir iş çıkarmaktadır. Bu, evinize kimin geleceği konusunda endişelenmenize gerek olmadığını bilerek sizi rahatlatabilir. 

Teklif Süreci
Böyle bir temizlik şirketi ararsanız ve fiyatlar hakkında bir soru sorarsanız, şirketin size sabit bir fiyat teklif etmesini beklemeyin. Eğer yaparlarsa, o şirketten uzak durun. Bunun yerine, bu profesyonellerin evinize gelmesini, içinden geçmesini ve neye ihtiyacınız olduğunu ve ardından hizmet için bir teklif sunmasını istiyorsunuz. Ne yapılması gerektiğini bilmenin tek yolu bu. 


Tutarlılık
Temizlik Şirketinin tutarlılık seviyesine bir bakın. İçeride ve dışarıda aynı hafta olan takımın türü var mı? Aynı hizmetleri düzenli olarak sağlıyorlar mı? Ayrıca, olacaklarını söylerken zamanında geleceğinden emin olmak istersiniz.

Doğru tam zamanlı hizmetçiyi bulmak, tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurmak anlamına gelir. Herhangi bir temizlikşirketi ile anlaşmadan önce biraz araştırma yapmanın önemini göz ardı etmeyin. Ne de olsa senin evin. Onlara bazı sorular sormanız gerekir ve beklentilerinize göre cevaplarlarsa, içeri girmelerine izin verebilirsiniz. İşte, hizmetçinizden çıkarmanız gereken en önemli beş soru veya sorgunuz, gelecekte herhangi bir komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olacak . 

1. Bana referans verebilir misiniz?
Bu nokta önemlidir, çünkü hizmetçinin işini yapmak için yeterince verimli olup olmadığını ve orada olmadığınızda evinizin sorumluluğunu üstlenecek kadar güvenilir olduğunu bilmeniz gerekir. En az üç referansınız olmalı ve onlarla konuşmalı ya da internet ortamındaki yorumlarını değerlendirebilirsiniz. 

2. Sigortalı veya lisanslı veya bağlı mısın?
Bir diğer önemli şey de yarı zamanlı hizmetçinin sigorta konusunda gösterecek belgeleri olup olmadığıdır. Bu çok önemlidir, çünkü hizmetçi servisi sırasında evinizde meydana gelebilecek talihsiz yaralanma, hırsızlık veya zarara karşı savunma sağlayacaktır. Hizmetçiniz çalışırken zarar görür veya yaralanırsa sizi herhangi bir sorundan kurtaracak sivil davalardan da korunmalısınız. Sigorta sertifikasını kontrol etmek çok önemlidir ve poliçe tarihlerini de kontrol etmeyi unutmayın. 

3. Farklı ödeme şekilleri nelerdir?
Ücretin çekle yapılıp yapılamayacağını, ödeme şekillerini öğrenin. Bunun için, kişiyi kiraladığınız yerden temizlik hizmetleri ile konuşmanız gerekir. Bazı yerlerde nakit para, kredi kartı, çek ve hizmet ödemeleri sırasında ödeme yapabilirsiniz. Bazı yerlerde de, ilk defa ön ödeme yapmanız gerekmesi şarttır. Ödemenin ayrıca temizlik malzemelerini ve nakliye masraflarını da içerdiğini kontrol edin. 

4. Herhangi bir temizlik gününü unutursam kurallar ve düzenlemeler nelerdir?
Yardım merkezlerinin çoğu, kaçırılsalar bile randevular için ücret almaktadır. Kaçırdığınız gün paranızı korumanın tek yolu, önceden iptal etmek. Ancak, servis sağlayıcı evinizin anahtarına sahipse, evinizi temizlemesi için bir hizmetçi gönderebilir ve daha sonra ödeme yapabilirsiniz. Bu yüzden anahtarları yanınızda bulundurmak daha iyidir, çünkü bu size almadığınız hizmetleri ödememenizde yardımcı olacaktır. İyi işe alım şirketleri anahtarları ofislerinde çift kilitli bir kutuda saklar. Daha fazla güvenlik için anahtarları ayrı ayrı kodlar ve ayrı olarak çapraz başvuru yaparlar. 

5. Kullanılacak temizlik ürünleri nelerdir?

Bazı temizlik ürünleri cilde ve vücuda zarar verebilecek birçok kimyasal madde içerir. Bu nedenle, hizmetçi tarafından kullanılan tüm temizlik maddelerini bilmeniz önemlidir. Ayrıca, bazı deterjanlar ahşap mobilyalara zarar verir. Aslında bu; yerli yardım tarafından kullanılan çeşitli malzemeleri kontrol etmek için gereklidir. Çoğu yarı zamanlı hizmetçi, müşterilerin alerjiye neden olabilecek kimyasallardan uzak durmalarına yardımcı olmak için tüm doğal temizlik ürünlerini kullanır.

 

Hizmetçinize sorularınızı yerleştirmeden önce, sormak istediğiniz her şeyi not almalısınız. Bu, şu anda sormanız ve unutmanız gereken soruları aramamaya yardımcı olacaktır. Görevlerini iyi bir şekilde yerine getirdiğinden emin olmak için işçinin işini yaptıktan sonra da kontrol etmelisiniz.

YSF Temizlik olarak, size bu yazımızda ev temizliğinde gündelikçi eleman alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık. YSF temizlik, Bursa temizlik şirketleri arasında en iyi temizlik firması olarak, sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyata veren garantili şirketdir. Deneyimli ekibimiz temizliğin en iyisini yaparak sizleri memnun bırakacaktır.